Już niebawem  Dzień Babci (21 stycznia) i Dzień Dziadka (22 stycznia). Wszystko zaczęło się w Polsce od roku 1964, kiedy to jedno z czasopism kobiecych zaproponowało ustanowienie Dnia Babci. Dopiero jednak rok później  21 stycznia 1965 roku w Poznaniu podczas występu Mieczysławy Ćwiklińskiej poznaniacy dziękując jej za rolę babci w przedstawieniu „Drzewa umierają stojąc”, wręczając jej kwiaty poinformowali ją, że jest to prezent z okazji Dnia Babci. Tradycja tak się spodobała Polakom, że po dziś dzień dziękujemy babciom za ich trud, miłość i wsparcie. Inaczej sprawy miały się z Dniem Dziadka, święto przywędrowało do Polski ze Stanów Zjednoczonych prawdopodobnie w latach osiemdziesiątych XX wieku i z roku na rok staje się coraz bardziej popularne.

W 2018 roku święta wypadają w niedzielę i poniedziałek. Czas już goni.

Co kupić babci, czyli pomysły na upominki na Dzień Babci i Dziadka

Z babcią i dziadkiem na ogół wnuki spędzają wakacje, dobrym pomysłem będą zdjęcia z ostatnich wspólnie spędzonych wakacji. By zdjęcia miały odpowiednią oprawę dobrze byłoby zakupić eleganckie, pasujące do wystroju mieszkania dziadków, ramki.

W temacie zdjęć może to być również album w którym można umieścić dużo więcej zdjęć, choćby z wycieczek organizowanych przez dziadków, wspólnie spędzonych świąt, imprez rodzinnych, czy wzruszających sytuacji, kiedy niepostrzeżenie udało się zrobić zdjęcie babci czy dziadkowi. Na zrobienie takiego zdjęcia jest jeszcze czas.

A może niech to będzie mapa z zaplanowaną podróżą na najbliższe wakacje? Dziadkowie z pewnością ucieszą się, mając tak pomysłowych wnuków.

A może radość sprawią puzzle, które będą mogli wraz z wnukami układać. Każdy czas spędzony na wspólnie zorganizowanych zabawach łączy pokolenia, poprawia relacje między nimi.

Maluchy tradycyjnie muszą zrobić coś same, zresztą teraz przedszkola dbają, by babcie i dziadkowie otrzymali wazonik, laurkę, czy inny rozczulający drobiazg. Przedszkola również organizują z okazji obydwu świąt przedstawienia, gdzie dzieci tańczą, deklamują wierszyki, śpiewają piosenki.

Dobrze byłoby się zorientować czym, interesują się dziadkowie. Może czytają książki, a jeśli takie to jakiego gatunku? Może dziadek lubi majsterkować, a akurat ułamał mu się trzonek od młotka? Może babcia robi na drutach i przydałaby jej się włóczka z której zrobi piękny szalik dla wnuka.

Nie tylko dzieci i młodzież mają swoich ukochanych dziadków. Dorośli również, a wtedy znakomitym pomysłem będzie zaplanowanie wielopokoleniowego wspólnego wyjazdu. Może z okazji wakacji lub długiego weekendu. Termin nieważny, ważne jak to zorganizować, by wszyscy się świetnie bawili wspominając długie lata, jak to było fantastycznie z dziadkami.

Nie może zabraknąć też kwiatów, tak bardzo lubianych przez każdą babcię.

Co by nie zrobić, kupić, należy pamiętać o jednym, jak bardzo są ważni. Poświęcają swój czas dla wnuków na każdym etapie ich życia. Począwszy od wycierania nosów zakatarzonych maluchów, poprzez zabawy, pomaganie w lekcjach, wspieranie w trudnych chwilach. Mimo, że największym prezentem będzie dla nich pamięć i obecność wnuków, na pewno będzie im miło, jeśli otrzymają sympatyczne zawiniątko z prezentem.